Witaj!


Nazywam się Aleksandra Łogusz i od roku prowadzę fanpage Blogusz, stronę z fotografiami Warszawy widzianej z dachów wieżowców, mało dostępnych i nietypowych perspektyw. Odkrywam i uwieczniam piękno miasta, które pomimo tragicznej historii dynamicznie rozwija się i przeistacza w nowoczesną metropolię.

Blogusz jako fanpage istnieje zaledwie rok. W tym czasie odwiedziłam niezliczoną ilość dachów, budów, inwestycji. Zanim „Sen o Warszawie” został wyróżniony jako Zdjęcie Roku moje fotografie można było podziwiać min. na oficjalnym stoisku m.st Warszawy podczas konferencji Warsaw Days, a od kilku dni również w książce o wieżowcach, której premiera odbyła się na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki.W tym czasie fotografowałam również Warszawę z wież kościelnych, latałam dronem, a nawet.. samolotem, na pokład którego zaprosił mnie Lataj z Derym; dokumentowałam z aparatem budowę II linii Metra Warszawskiego.

Moja fotografia „Sen o Warszawie” została uznana Zdjęciem Roku 2014 przez magazyn Warsaw Insider, a Dzielnica Śródmieście m.st Warszawy zaproponowała mi wydanie kalendarza.Robert Bresson mawiał „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”.Fotografując architekturę, infrastrukturę czy życie miejskie staram się zaskakiwać, przekazywać moim odbiorcom jak największą dawkę pozytywnej energii, i uświadomić im (zarówno tym którzy dopiero przyjechali do Warszawy, tym rodowitym, jak i obcokrajowcom), że mamy powody do dumy.


Śledź mnie na Facebooku:Chcesz ze mną współpracować? Szukasz ciekawych zdjęć na stronę internetową, materiałów lub do wydruków? Masz jakieś pytania?

Napisz: kontakt@blogusz.pl

Zadzwoń: 791 305 221