Otwarcie sezonu w Multimedialnym Parku Fontann

Otwarcie sezonu w Multimedialnym Parku Fontann


Dziś o 21:30 otwarcie sezonu w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Co zobaczymy na kurtynie wodnej w tym roku?
Bohaterkami tegorocznego pokazu są warszawskie syreny i legendy z nimi związane. Zobaczymy je w różnych sytuacjach i miejscach – na Starym Mieście, w Wiśle, a nawet w …szkole.

Muzykę do kolorowego, pięknego, podwodnego show skomponował Jean Michele Jarre, jeden z najbardziej znanych twórców muzyki elektronicznej na świecie.
Opowieść o syrenkach nie byłaby kompletna bez wspomnienia Krystyny Krahelskiej pseudonim „Danuta,  której twórcy widowiska oddali hołd. Autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, zginęła w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła pomnik warszawskiej syrenki do dziś stojący nad Wisłą.


Otwarcie sezonu w Multimedialnym Parku Fontann


Pokazy na kurtynie wodnej to jedna z ulubionych atrakcji nie tylko wśród Warszawiaków, ale także turystów. W zeszłym roku przyciągnęły prawie milion gości. Dzisiejsze otwarcie sezonu w Multimedialnym Parku Fontann rozpocznie się punktualnie o 21:30 , warto wybrać się komunikacją miejską, żeby nie mieć problemu z zaparkowaniem :) Dajcie znać czy Wam się podobało!


Blogusz
a.logusz@gazeta.pl