„Sen o Warszawie. Z góry widać więcej” pierwsza wystawa Blogusza na Rynku Starego Miasta!

„Sen o Warszawie. Z góry widać więcej” pierwsza wystawa Blogusza na Rynku Starego Miasta!

 

Ale emocje! Za nami otwarcie pierwszej wystawy kolekcji fotografii Blogusz.pl!
2 lipca punktualnie o 19:00 wszystkie miejsca podczas wernisażu były już zajęte! Do dziś Bloguszowi trudno w to wszystko uwierzyć, ale bardzo cieszę się, że mogłam zaprezentować swoje fotografie w innej formie niż dotychczas, nie dość, że na Rynku Starego Miasta, to w dodatku przy pełnej sali! Było dużo śmiechu, żartów, ciast, a przede wszystkim – ciekawych spotkań, wymiany opinii i rozmów o tym, jak zmieniła się Warszawa.


Zanim Blogusz zaprezentował kulisy swoich dachowych przygód, gości przywitał Tomek Świtalski. Kiedy ponad rok temu, niedługo po tym jak zaczęłam publikować swoje fotografie, dostałam od Tomka propozycję wystawy- bardzo długo się wahałam. Człowiek, który grał w legendarnych zespołach Brygada Kryzys i T.Love zaproponował mi autorską wystawę!? Wydawało mi się to nierealne, zwłaszcza, że minęły niecałe 2 miesiące odkąd zajęłam się fotografią! Ale Tomek nie dał za wygraną i zaprosił mnie do Staromiejskiego Domu Kultury. Przed wejściem do SDK zauważyłam tabliczkę „Miejsce odkrywania talentów”. Niezły adres- pomyślałam i tak właśnie, po wielu miesiącach rozmów, zdecydowałam się pokazać tam swoje prace, a Tomek pomógł mi to wszystko fajnie zorganizować oraz zadbał o odpowiednią oprawę- światła, muzykę.


Muszę przyznać, że to było ogromne przeżycie. Wraz z Tomkiem długo zastanawialiśmy się, które fotografie wybrać, jak je zestawić, aby pokazać historię i różnorodne oblicze Warszawy– miasta, które pomimo swojej tragicznej historii, dynamicznie rozwija się i przeistacza w nowoczesną metropolię. Odkąd zaczęłam prezentować zdjęcia, najpierw na www.facebook.com/BLOGUSZ, a później także na www.blogusz.pl zrobiłam ich setki, a na potrzeby wystawy musieliśmy wybrać kilkanaście, w tym jedno „Morskie fale Alei Jerozolimskich”, które trafiło na okładkę magazynu „Rynek”! To były ciężkie decyzje, ale sądząc po entuzjastycznych opiniach odwiedzających wystawę gości – wybór okazał się trafny.


Goście zwiedzający wystawę żywo komentowali zdjęcia, próbowali zlokalizować swoje ulubione miejsca. Ponieważ Blogusz nie przepada za długimi przemowami, starałam się nie mówić zbyt długo, ale zauważyłam, że gości bardzo interesuje tematyka i anegdoty związane z powstawaniem moich zdjęć, że mają dużo pytań, więc odpowiadałam na nie jeszcze długo po tym jak przenieśliśmy się z kameralnej części, gdzie odbył się wernisaż, na wystawę główną. Niesamowicie miłym zaskoczeniem było spotkać osoby, które kibicują mi w internecie, tym razem w realu np. Panią Katarzynę, która odwiedziła wystawę wraz z dwójką swoich malutkich dzieci ( na oko ok 3 lata), z których każde miało dla mnie upominek! Oczywiście nie zabrakło gości z Bielska-Białej :)

.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za przybycie i przesympatyczną atmosferę, która dała mi moc nowej energii do tworzenia kolejnych zdjęć! A tych, którzy nie mieli okazji jeszcze zobaczyć wystawy zapraszam do odwiedzenia Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek 2). Wystawa  fotografii Blogusza „Sen o Warszawie. Z góry widać więcej” będzie prezentowana do 15 lipca. Wstęp wolny! 

Foto: www.MaciejMargas.pl


Blogusz
a.logusz@gazeta.pl