Warszawa w Australii. Konkurs i relacja z wystawy

Warszawa w Australii. Konkurs i relacja z wystawy

 

Brzmi egzotycznie i nierealnie, a jednak! Wystawa fotografii autorstwa Blogusz.pl oraz Macieja Margasa prezentuje Warszawę w stolicy Australii. Jestem strasznie dumna, zwłaszcza, że to pierwsza wystawa moich prac za granicą ( i nie ostatnia! wystawa będzie zwiedzać kraje azjatyckie). Z tej okazji wraz z Miejskim Fasonem przygotowaliśmy dla Was niespodziankę (szczegóły poniżej).

 

 

Ale po kolei :) Windows to Warsaw to wystawa organizowana w ambasadzie RP w Canberrze. Jej celem jest zainteresowanie Australijczyków Polską.
Panoramy Warszawy zostały zestawione z fotografiami archiwalnymi z Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki czemu Australijczycy poznali tragiczną historię „miasta feniksa”, jego odrodzenie i współczesne oblicze Stolicy.

 

 

Niestety Blogusz nie mógł pojechać do Canberry, ale kuratorka wystawy Magdalena Dąbrowa relacjonowała mi przebieg wydarzenia, wrażenia i przesłała zdjęcia. Wystawę podczas dnia otwartego ambasady odwiedziło ponad 300 osób!!!

 

 

Przeglądając swoje archiwum wpadłam na zdjęcie Górki Śmieciowej podczas zachodu słońca, która z tej perspektywy zawsze kojarzy mi się z australijską Ayers Rock. No własnie z czym Wam się kojarzy Australia? Ze słońcem? Jadowitymi pająkami? Rafą koralową? Kangurami?
A jak sądzicie z czym Polska kojarzy się Australijczykom?

 

No dobrze, to może inaczej – z czym POWINNA się kojarzyć? Z czego WY jesteście najbardziej dumni? Napiszcie w komentarzach pod tym wpisem, co Waszym zdaniem jest najfajniejsze w Polsce. Chciałabym, żeby to była lista rzeczy, którymi możemy się pochwalić i zaciekawić osoby mieszkające na drugim końcu świata. Autorzy 3 najciekawszych komentarzy otrzymają upominki od Miejski Fason –koszulki (damskie i męskie) takie jak na poniższym zdjęciu. Macie czas do 1 października (22:00). Data jest nieprzypadkowa, właśnie wtedy wypadają moje urodziny, więc muszą być prezenty :)

 

Blogusz.pl i  Miejski Fason

 

Blogusz
a.logusz@gazeta.pl